
“Zdaj poznam resnico: Pomembno je tisto, kar ob branju doživljaš, čustvena stanja, ki jih zgodba prebudi, in vprašanja, ki se ob tem porajajo, ne toliko izmišljeni dogodki, opisani v knjigi.”

Prizorišče knjige je New York v prvem letu covidne epidemije. Kljub temu, da Covid predstavlja časovni okvir zgodbe, to nikakor ni le knjiga o pandemiji. Tudi naslov “Ranljivi” se nikakor ne nanaša zgolj na bolnike in starejše osebe (med tako imenovane ranljive je bila takrat prišteta tudi več kot 65.letna avtorica). Je predvsem knjiga o splošni fizični in psihološki ranljivosti človeka, živalstva, narave in okolja, je knjiga o medčloveških razmerjih, o odnosih človeka do živali, narave in okolja. Dolgotrajni odmik od vsakdanjega življenja je stkal nove, nepričakovane povezave, do katerih v “normalnih” okoliščinah verjetno nikoli ne bi prišlo. Zelo omejeni ali nekaterim skoraj povsem onemogočeni družabni stiki so pomenili tudi priložnost za drugačno dojemanje sedanjosti in za poglobljen razmislek o preteklosti, zato se poleg razkrivanja vseh avtoričinih trenutnih misli, občutij in spoznanj pridružuje tudi pogosto vračanje k preteklim dogodkom, ki so kakorkoli zaznamovali tako pisateljico samo kot druge v tem delu nastopajoče osebe.
Zanimiva knjiga, ki naravnost sili k razmišljanju, zelo primerna za vse, ki ne iščejo le napete zgodbe ali romantičnih ljubezenskih zapletov.